Briksnis intervējas: Ilzīte

ilze

Pati savā dzimšanas dienā, Ilzīte mūs lutina ar smaidīgām atbildēm, domām un atziņām. Un kamēr vēl ļaudis tikai cenšās piepildīt Ilzītes superspēju vēlmi, lūkosim mēs savās domās arī viņu lutināt ar sirsnīgiem laimes vēlējumiem un karstām bučām!

Madara Kurš ir tavs mīļākais sporta veids?

Ilzīte Orientēšanās!

M Vai lielākā meistarība tajā jau ir aiz muguras vai arī vēl nāks?

I Aiz muguras

M Pastāsti par to.

I 16 grupā es, Lolita, Jānis Sauka un Jānis Kollis braucām uz Eiropas Junioru čempionātu Zviedrijā, un es ieguvu 6. vietu.

M Kuru Briksni tu pazīsti visilgāk?

I Visilgāk Lolitu, tad tevi, Sandru. Toreiz es biju Ogres klubā un tiku junioru izlasē, un iepazinos ar rīdziniekiem. (Smejas)

M Vai vari aprakstīt kādu īpašu notikumu, ko esi piedzīvojis ar briksni vai brikšņiem?

I Visvairāk jau atmiņā ir kopīgie ārzemju braucieni palikuši. Kad izveidojās Briksnis, mēs katru gadu taisījām kopīgo braucienu uz kādām ārzemju sacensībām, to pašu Horvātiju, un tur visvisādi izdarījāmies. (Smejas)

M Vai tev padodas orientēšanās bez kompasa?

I Jā. Es īpaši daudz kompasu distancē nelietoju vispār, tikai tad, ja jāsāk skatīties, kur esmu, un arī izejot no punkta.

M Iedomājies ideālas sacensības!

I Tās noteikti nav stafetes! Ir vasara, labs laiks. Lai arī man patīk skriet pa lietu, tomēr pie ideālām sacensībām pieder, lai spīd saule. Viss notiek viegli un raiti. Viegli skrienās, es neapmaldos (smejas), labi lasās, viss notiek ļoti viegli.

M Mīļākais pirmsacensību ēdiens/dzēriens?

I 1 h pirms starta es neko ne ēdu, ne dzeru. Un tā, kā parasti sacensības ir no rīta, tad tā īpaši daudz neko neēdu. Kafiju gan izdzeru.

M Iedomājies, ka tev jāaizceļo uz vientuļu salu. Kurus 3 ēdienus/dzērienus tu ņemtu līdzi?

I Es droši vien būtu ļoti praktiska, ņemtu to, kas ilgi nebojājās, nevis ļoti garšo. 1. Makaroni. 2. (gari domā) vēl makaroni. 3. Tušonka

M Kā tu sevi lutini pēc smaga treniņa vai sacensībām?

I Ieeju ļoti siltā vannā, paguļu, pielieku kādas vannas putas. Ar tādu relaksējošu procedūru sevi palutinu.

M Kāda ir interesantākā balva, ko esi saņēmis sacensībās?

I Orientēšanās sportā tas balvas jau tādas simboliskās. (Domā) Viena balva, ko saņēmu nesen, pirms 6 gadiem (abas smejamies), un, kas vēl stāv iepakojumā, ir super absorbējošais dvielis.

M Ja tu varētu iegūt kādas burvju spējas, kādas tu izvēlētos?

I Teleportēties

M Vai tu treniņos klausies mūziku?

I Neklausos, jo skrienot ārā tas varētu būt bīstami.

M Jautājums no Sandženieka: Kā darbs un viss ap to Šveicē ir mainījis tavu skatu uz dzīvi, notikumiem, ikdienu, dienu, rītu, vakaru, brīvdienām?

I Ir mainījis. Ja jaunībā es domāju, ka ārzemnieki ir kaut kā savādāki, gudrāki, labāki utt., tad tagad es redzu, ka visi cilvēki, vienalga, vai tas ir ķīnietis, amerikānis vai latvietis, ir līdzīgi. Līdzīgi, nevis vienādi. Ir līdzīgas vēlmes, vērtības.

M Ko un kuram Briksnim tu vēlētos pajautāt?

I (Domā ilgi)  Ko es varētu pajautāt? Grūti tā uzreiz kaut ko izdomāt… Tā, kā Cilda ir otra valdes locekle, tad loģiski ir ar viņu turpināt. Un viņai es jautāju, līdzīgi kā Sandra man, tikai kā dzīves uztvere ir mainījusies pēc bērniņa ienākšanas.

M Varbūt ir vēl kāds jautājums, ko tu pati gribētu atbildēt, vai arī kādam citam uzdot?

I Interesanti, ir tas, ka mēs Briksnī ļoti reti runājam par darbu kā tādu. Pat, ja godīgi, man nav ne jausmas, varbūt tādā lielā mērogā man ir nojausma, ko kurš dara. Bet tā precīzi, ja man kāds paprasītu, es īstenībā tā īsti nezinu,

M Es arī nezinu. Nu, tad pastāsti tu par savu darbu! Zinu, ka tu strādā farmācijas firmā.

I Jā, es strādāju farmācijas firmā, un mans darbs ir saistīts ar plaušu vēža izpēti. Es pētu visādas jaunas zāles un iespējas, dizainēju pētījumus cilvēkiem, tad, kad es teorētiski izdomāju, kā to visu varētu pētīt, bet nu cilvēkiem, tad tas pētījums tiek ieviests dzīvē. Cilvēki saņem zāles, un mēs kolektējam visus tos datus un informāciju, un tad, balstoties uz to informāciju, tiek pieņemts lēmums, vai reģistrēt un virzīt tās zāles tālāk tirgū.

M Kad žurnālos ir rakstīts, ka nesenākais Šveices institūta pētījums liecina par to un to, tad tu esi vainīgā?

I (Smejas) Jā, jā.

M Priecīgs paldies interviju!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *