Briksnis intvervējās: Sandženieks

madIMG_20140812_142737

Uzsākot interviju ciklu ar Brikšņa biedriem, mēs sākam ar vienīgo un neatkārtojamo Sandženieku, kas ir nopelnījusi Gada Briksnis 2014 titulu. Intervija notiek tehnoloģiskajā klātienē, caur skype. Ir vēls vakars, tomēr izklausās, ka abiem vecākajiem Ozoliņiem miegs vēl tik drīz nespīd. Arī intervijas laikā dzirdamas atskaņas no nebeidzamā prieka – viņu bērniem. Tāpēc liels paldies Sandrai par ģimenei atrauto laiku un Mārim par atbalstu!

Madara Es tevi apsveicu ar Gada Brikšņa titulu!

Sandženieks Es tevi arī, Brikšņa prezidentes titulu, vispār! Man šķiet, ka īstā vietā un īstā laikā. Par mani man varbūt bišķi savādāka tur tā doma. Bet par tevi ir tieši točna, zin’ kā atbraucāt, tā, ka var kaut ko rosīties.

M Paldies! Rosīšos! Tu jau otro reizi saņem Brikšņa gada titulu…

S Jā, otro. Pirmo reizi es laikam tiešām kaut ko izdarīju. (smejas)

M Pirmais īstais jautājums ir šāds: Kurš ir tavs mīļākais sporta veids?

S (Ievelk dziļu elpu) Ja sporta veids, tad orientēšanās. Un tad jau visi saisītie: skriešana, slēpošana. Kas tur vēl mums ir? Makšķerēšana. Makšķerēšana! JĀ! To arī varētu nosaukt par manu mīļāko sporta veidu.

M Vai lielākā meistarība un varēšana šajā sporta veidā ir jau aiz muguras? Vai arī tā vēl nāks?

S Āa, nu, nāk, nāk. Kā saka: lielais loms vēl nāk. Ja tā ir makšķerēšana, tad lielākie medību lauki, upes un ezeri ir vēl priekšā. Un arī orientēšanās sportā es domāju, ka visas virsotnes arī vēl ir priekšā, kā veterānei (uzsvērti). A varbūt arī, ka nē – būsim reāli.

M Kuru briksni tu pazīsti visilgāk?

S Es tieši nodomāju kaut kad, ka Madaru zinu vissenāk, jo tevi es zinu jau no tiem pašie Siguldas Kompasiem, tu man esi pieminēta jau manā treniņu dienasgrāmatā 1991. gadā. Tur ir vienā ierakstiņā par to, kas ir darīts šodien, ir rakstīts: Siguldas Kompass, un tur ir Madara Kalniņa un kā bija vārds Limbēnai?

M Ieva

S Ieva, jā jā. Mēs tur trijatā. Nū, pēc tam jau, manuprāt, nāk Ilžuks, Lienīte.  Arī Lolita un Inese – Cilda, un tā.

M Vai tu vari minēt notikumu, kas visvairāk nāk atmiņā, ko esi piedzīvojis ar briksni vai brikšņiem?

S Abas LOF balles rīkošanas un Francijas brauciens.

M Vai tev padodas orientēšanās bez kompasa?

S Es neesmu, starp citu, īpaši daudz mēģinājusi. Man šķiet, ka šobrīd, ne īpaši. Neesmu arī tā apzināti gribējusi – nu tagad Magnēts, tagad izskriešu bez kompasa. Nejūtos droša par to.

M Iedomājies savas ideālās sacensības!

S Nu tās varētu būt vai nu daudzdienas, kur tu vietu izcīni vairākas dienas. Man patiktos, ja pirmajā dienā es esmu pirmā, tad otrajā es nokrītos uz kaut kādu ceturto, trešajā es atkal pakutinu nervus kādam un uzkāpjos uz otro vietu, un tad ceturtajā dienā tur man ir palikušas kādas 2 minūtes, kas man ir jāatvinnē, lai 5. dienā ir handikaps un es varu startēt pirmā, un aiz manis 2. vieta startē pēc minūtes četrdesmit. Bet es tomēr finišēju PIRMĀ! Yeeah!

Un otrs, varētu būt kādas stafetes. Ar trim etapiem, kur mēs 3 meitenes skrietu ar baigo intrigu, un oo, jā, es skrienu trešo etapu un izrauju, ja?

M JĀ. (Abas smejamies)

S Forši, ne?

M Mīļākais pirmsacensību ēdiens/vai dzēriens?

S Hmmmm, nu bāc, es tik zinu, lai ko es arī apēstu, man vienmēr klunkšķ vēders. Tā var būt veselīgā auzu pārslu putra, tā var būt šprotu maize. Nu no tās vēl arī atraugas nāk. Bet es zinu, ka, ja man rītā būtu sacensības, tad es no rīta ēstu to pašu auzu pārslu putru. Un kafiju izdzertu.

M Iedomājies, ka tev jāaizceļo uz vientuļu salu. Kurus 3 ēdienus/dzērienus tu ņemtu līdzi?

S 1. Laimas zefīrs šokolādē, mazais formāts. Un auksti, atdzesēti man viņi garšo. 2. Kartupeļu ēdiens, jau gatavs. 3. Suši arī varētu paņemt.

M Kā tu sevi lutini pēc smaga treniņa vai sacensībām?

S Nu tur ir tā, ka es sākšu tievēt, ja? Jo ir daudz patērēts. Un tad es lutinu sevi ieejot dušā, kārtīgi nomazgājos, noslaukos, padzeros ūdeni – bet arī ne uzreiz, tur pēc tās vecās teorijas jāpagaida kāda stundele pirms dzert. Pēc lielām sacensībām padzerās jau tāpat uzreiz pēc finiša. Pēc tam nomazgājās, svaigi saģērbjās, un tad kaut ko tādu veselīgu, kādu kefīriņu izdzer, kādu banānu es apēdu.

M Kāda ir interesantākā balva, ko esi saņēmis sacensībās?

S Ilves daudzdienās saņēmu riktīgu treniņtērpu. Tas bija 96. gadā, un mana mamma ar to vēl tagad skrien. Viņš ir tāds old-style, bet uz to brīdi jau viņš bija svaigs. Tagad jau tāds platais variants, bet gan jau nāks arī modē.  Es saku, nāks arī modē! (uzsvērti) Nāks platais old-style modē, un tad jau varēs vilkt ārā. Un tad es vēl nesen atcerējos, bet nevarēju atrast. Man liekas, ka ar tevi kopā tādas vinnējām.

M Silvas cepurītes Orienteering – a way of living? Man arī tā vēl ir saglabājusies. Koridorī stāv.

M Ja tu varētu iegūt kādas burvju spējas, kādas tu izvēlētos?

S (Smagi nopūšas) Šodien, pēc šī vakara es varētu tā: ieeju Rimi veikalā ar trīs bērniem ieslēgt viņiem tādu ČINKS!, ka viņi neko negrib, vienkārši nolīst viņiem zvaigžņu lietus un viņi visi saka: “Ejam ātrāk ārā no veikala!” Un, ka viņiem nevajag šokolādītes. Iedomājies, man bija pirmo reizi šitā, ka Emma jau bija atpakojusi Kinder oliņu, sēdēja tājā mašīnā. Un kā es to pamanīju: pa zemi papīrīši mētājās. Neko, iedevām kasierei, lai tās drusmtalas nolasa skenerī.

M Ko tu vēlies pajautāt nākamajam intervējamam Briksnim? (Un tā būs Ilžuks!, jo Madarai jau virutālais randiņš sarunāts)

S Kā darbs un viss ap to Šveicē mainījis tavu skatu uz dzīvi, notikumiem, ikdienu, dienu, rītu, vakaru, brīvdienām?

M Priecīgs paldies par interviju!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *