Pārgājiens uz Sedas purvu

Saulainā rudens dienā daži brikšņi devās iepazīt Sedas purvu un tā apkārtni. Patiesības labad jāsaka, ka no purva tur palicis visai maz, jo gandrīz viss jau ir norakts un pārveidojies par seklu ezeriņu sistēmu. Pārvietošanās purvā iespējama praktiski tikai pa dzelzceļa sliedēm vai uzbērumiem, kur tās kādreiz bijušas, jo lielu daļu platības aizņem jau minētie ezeriņi, slapji niedrāji un pamatīgi brikšņi. Pārvietošanos vietām apgrūtina arī ļoti plati grāvji. Līdzi paņemtā padomju armijas karte īpaši noderīga nebija, jo daudz kas jau ir izmainījies.

Pārgājienā iepazināmies ar kūrdras rakšanas tehnikas brīnumiem, kā arī diviem jaunuzceltajiem apkārtnes vērošanas torņiem. Vienā no tiem pat laiski pavadījām kādas 2 stundas.

Pirmajā dienā kopumā nogājām 21km. Ceļā sastapām vienu palielu zalkti un lielo balto gārni. Meldra (suns) gandrīz noķēra rubeņa mātītīt. Vakarpusē mūs pārveda nakšņot uz priežu silu pie Strenčiem.

Otrajā dienā devāmies pa caurmērā viegli ejamu apvidu uz Brenguļu staciju. Mūsu iešanu ik pa brīdim aizkavēja gailenes un dažas citas sēnes, kurām bija grūti paiet garām nesavācot. Otrās dienas veikums – 15km.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *