LK pēdējais posms Ventspilī

Saulainā, dzestrā sestdienas rītā no Rīgas izripo Anda auto ar trim pasažieriem – Lolitu, Austri un Ievu Krastiņu. Arī ierodoties sacensību vietā Cirpstenē, saulīte joprojām apspīd spilgtās rudens krāsas bērzu un apšu lapās.

Lai gan šeit paralēli norisinās Baltijas Junioru Kauss, ir jūtams tipiskais dalībnieku trūkums rudens sacensībās – tikai nedaudz virs 200, kas ir ļoti maz Latvijas Kausa posmam. Gan Lolitai S21A, gan Ievai S21B grupā tikai pa 3 dalībniecēm. V21A grupā konkurence mazliet lielāka – 6 dalībnieki.

Pirmās dienas distance pārsvarā ved pa priežu mežu ar detaļām bagāto kāpu reljefu. Šajā apvidū, protams, kļūdās gandrīz visi. Ievai 1.vieta, Austrim 2.vieta, Lolitai un Andim 3.vietas.

Nakšņojam “Piejūras kempingā” un šeit mēs sastopamies ar dažām īpatnībām. Pirmkārt par auto iebraukšanu tiek prasīta papildus maksa, lai gan pie katras mājiņas ir jau paredzēta vieta mašīnai. Vakarpusē vēlamies pastaigāties gar jūru, taču izrādās “Piejūras kempings” nemaz nav tik ļoti “pie jūras” – teritorija ir iežogota un vārtiņi jūras virzienā slēgti. Andim prātā sarkastisks jautājums – “cik maksā izeja uz jūru?”. Šo jautājumu labāk neuzdot, jo mums vēl jāsarunā trauki vakariņām.

Pirms pludmales jāiet cauri parkam, kurš aprīkots ar dažādām atrakcijām, kas mūs pamatīgi aizkavē. Te ir dažādi interesanti brīvdabas trenažieri. Arī pludmale nokrāmēta ar atrakcijām, kuras piedāvā daudz iespēju savainoties pirms nākamās dienas startiem (ko pekstiņš Austris arī veiksmīgi izdara). Laternu gaismā atgriežamies kempingā, taču neejam vis apkārt, bet vēlamies pārkāpt žogu vietā, kur ir tie slēgtie vārtiņi. Žogs ir tāds nejauks un meklējot labāko pārkāpšanas vietu, atrodam caurumu tajā – viss ir daudz vienkāršāk nekā domājām.

Atlikusī vakara daļa tiek aizpildīta ar kāršu spēli. Klausāmies Brikšņa biedru iecienītāko dziesmu kolekciju un Andis ar Lolitu sader par to, cik gadus jau šāda kolekcija tiek veidota. Andis saka 2, Lolita – 3. Šķiet, Andis derībās zaudē.

Svētdienas rīts ir saulains un miglains. Kamēr brokastojam, BJC stafetes jau sākušās. Viss notiek tepat kempinga teritorijā, pārdesmit metru attālumā. Otrās dienas distances nav ne nieka vienkāršākas par pirmo dienu. Atšķirība tikai tāda, ka lielākā daļa distances ir pa atklātajām vai pusatklātajām smilšainajām kāpām. Arī šeit bez kļūdām nu nekādi.

Iespējams, nervus kutinošākais dienas moments bija saistībā ar 83.KP, kurš no mūsu kompānijas jāņem Andim un Austrim. Punkta īstajā vietā dabā atrodas marķējums ar uzrakstu “83”, bet KP nav. Daudzi dalībnieki secina, ka KP nocelts un skrien tālāk. Taču ir arī dalībnieki, kas metrus 35 tālāk atrod KP nepareizajā vietā, kura arī iemarķēta ar lapiņu “83”. Tas dabiski pēc finiša radīja spriedzi dalībnieku un organizatoru starpā un neskaidrības par to vai rezultāti tiks ieskaitīti. Pēc sacensībām devāmies kārtīgi izpētīt notikuma vietu un pārliecinājāmies, ka KP bija nepārprotami novietots nepareizi.

Otrajā dienā labākais starts Andim – pārliecinoša 1.vieta. Kopvērtējumā visi no Brikšņa ieguvām godalgotās vietas. Austrim 1.vieta, Lolitai 2.vieta, Andim un Ievai 3.vietas. Rezultāti skatāmi šeit. Vairāk fotogrāfiju šeit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *