Latvijas čempionāts pie Daugavpils

Saulainā sestdienas rītā Andis, Ints un Austris pulcējās Baložos braucienam uz tālo Daugavpili. Tā kā Ints vēl nebija brokastojis, tad Andis un Austris tika pie otrajām brokastīm – pankūkām ar medu un ievārījumu – ko omulīgā brīvdienu rīta atmosfērā mums pagatavoja Ieva.

Braucot caur Vecumniekiem un Aknīsti, tālā Daugavpils par pārsteigumu mums visiem ir gandrīz tepat Rīgas pievārtē – nieka 2-2.5 h brauciena attālumā. Nogriežoties no lielceļa mežā uz sacensību centru tā vien šķiet, ka apvidus būs tipisks pierīgas “lidojamais” baltais mežs. Tomēr jau skats no sacensību centra liecina par kaut ko daudz, daudz izaicinošāku:

Apvidus pamatā ir kāpas dažādās attīstības stadijās – vietām vēl pavisam atklāta smilts, citur jau uzaugusi sūna un ķērpji. Liela daļa teritorijas jau aizaugusi ar mazām priedītēm, kas kartei piešķir zaļos toņus. Sarežģītību apvidum piešķir neizteiktās pārejas no atklātām teritorijām uz pusatklātām un tālāk uz “balto” mežu, kā arī vietām ļoti grūti uztverams mikroreljefs.

Pirmajā dienā veiksmīgāks apvidus lasīšanā ir Austris, kuram neskatoties uz dažām nelielām kļūdām izdodas uzvarēt 21A grupu par nieka 32 sekundēm apsteidzot 2.vietu. Andim 7.vieta, Intam 29.vieta ļoti spēcīgā konkurencē V40 grupā.

Pēc sacensībām iepazīstamies ar Daugavpili un esam patīkami pārsteigti par latviešu valodas lietojumu un prasmi publiskajā telpā. Nakšņojam kempingā ar ekskluzīvu skatu uz Daugavas lokiem jeb 10-latnieka ainavu. Atslābinām muskuļus ar sarkanvīna palīdzību un ievingrinām prātu ar filozofiskām sarunām līdz vēlai naktij.

Svētdienas rīts sveic ar skaistu saullēktu mūsu namiņa logos. Andis un Ints dodas iesvētīties Daugavas ūdenī, bet Austrim jau jāsteidz stiprināties ar putru stafetes 1.etapa startam. Pēc brokastīm iesildāmies ar pārgājienu līdz 1km attālajam skatu tornim. Pūš briesmīgi auksts vējš.

Anda kopsavilkums par stafetes startu:

1. etapu Austris iesāka spēcīgi. Mana apņemšanās 2. etapā bija skriet lēnāk, nekā vakar, lai nepieļautu o kļūdas. Diemžēl 1.kp 2min un 2.kp 3min kļūdu ar turpmākās distances salīdzinoši labo skrējienu nevarēju izlabot. Kļūdas sapratu – 1.kp vienkārši neuztvēru kartes zīmējumu un nobakstījos, bet 2.kp reljefa līniju kļūdaini uztvēru par pacēlumu, nevis ieplaku, un tādēļ arī vairākas minūtes nevarēju kp atrast, skraidīju pa blakus esošo pacēlumu, nevis meklēju zemāku vietu. Ints 3. etapā arī pieļāva vairākas kļūdas, rezultātā Briksnim izcīnot 16. vietu no 30 startējušām komandām.

Foto no Austra
Foto no Inta

Apvidus karte

2 thoughts on “Latvijas čempionāts pie Daugavpils

  1. Ups, un kur tad bilde ar Austri un jaunatgūto Brikšņa karogu uz pjedestāla augstākā pakāpiena? Pēc ilgās gulēšanas melnajā, neatrodamajā maisā, karogam šī būtu bijusi pelnīta pārmaiņa! Līdzi taču bija, to zinu 100%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *