Spraigi iedzīšanas starti Malienā un Valmierā

Augusta nogalē norisinājās divas orientēšanās sacensības ar spēcīgu vārdu – Malienas kauss un Valmieras čempionāts. Abas šīs sacensības piedāvā sportistiem un skatītājiem saistošo iedzīšanas startu otrajā dienā.

Malienas kauss

Uz Igaunijas pierobežu skatīt tuvplānā pasaules čempionu kā arī cīnīties par augstām vietām A grupā devās Andis un Austris. Vilnis Veļķeris bija parūpējies par pirmklasīgu vietu sacensību centram – pie gleznaina meža ezeriņa. Pirmā diena prasīja rūpīgu kartes lasīšanu un tas izcili izdevās Andim, kurš ieguva 1.vietu. Mazliet lēnāks skrējiens Austrim un 2.vieta 56 sekundes aiz Anda.

Sacensību otrā un izšķirošā diena solījās būt ļoti interesanta, jo Andis tik nepilnu minūti priekšā Austrim un vēl pēc 8 sekundēm nākamais sekotājs. Satiekamies jau pie 4 KP un ar nelieliem pārtraukumiem skrienam kopā līdz 12 KP pirms kura pašķiramies un katrs pa savam tā pamatīgi nomaldāmies. Austrim veiksmīgāk izdodas atgriezties uz trases ar zaudētām 5 min, bet Andis diemžēl zaudē 10 min. Abiem šķiet, ka cīņa par medaļām jau beigusies tomēr cīnāmies līdz galam. Liels ir Austra pārsteigums finišā uzzinot, ka viņš ir pirmais no A grupas. Andim papildus zaudētās minūtes liedz iekļūt labāko trijniekā un nākas samierināties ar 5.vietu.

Valmieras čempionāts

Uz brikšņaino Augstrozes apvidu atkal dodas tikai A grupas puiši, šoreiz kuplākā skaitā – Andis, Austris un Viģiks. Liels ir mūsu prieks par jaunajiem kluba formastērpiem!

1.dienas veikums labs mums visiem. Austris 2.vietā 37 sek aiz uzvarētāja, Andis 3.vietā pusotru minūti aiz Austra, Viģiks 4.vietā 2 min aiz Anda. Protams, ceram uz 3 medaļām Briksnim. Viģiks spēkus nākamajai dienai krāj Dikļu pilī kopā ar ģimeni. Andis un Austris uzņem labu daudzumu enerģijas dārza viesībās Austra mājās. Gatavojamies tehniski, meklējot labāko variantu Šveices čempionāta garajā etapā. :)

2.diena nāk ar vēsāku laiku un miglu. Joprojām saglabājas cerība, ka distance varbūt aizvedīs uz izteiksmīgajiem pusatklātajiem Augstrozes purviem (tomēr tas tā nenotiek). Jau pirmais punkts distancē sagādā nervus kutinošos mirkļus. Pēc tam pamatīga izkriešanās pa pļavām, ik pa brīdim ielienot tādā kārtīgā “zaļajā”. Līdz pusdistancei Austris vēl tur pirmo vietu skatiena attālumā, taču cerot uz pretinieka kļūdu pamatīgi sakļūdās pats. Atlikušās distances laikā vēl kļūdas un Andis ar precīzāku skrējienu distances beigu daļā paiet garām. Arī Viģikam skarbajā apvidū neiet viegli un finišā šādi rezultāti: Andis – 2.v, Austris – 3.v, Viģiks – 6.v. Prieks par skaistajām medaļām!

Vēl foto šeit.

2 thoughts on “Spraigi iedzīšanas starti Malienā un Valmierā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *