Velobrauciens uz Slīteri

Līdz ar augustu, klāt Brikšņa ikgadējais velobrauciens, kuru šogad organizēt uzņēmās Ilze Bāra. Agrā sestdienas rītā divas automašīnas dodas ceļā no Rīgas uz Ventspili, kur mūs ar brokastu tēju sagaida Ilze.

Brauciena pirmie kilometri pa patīkamu gludu veloceliņu, kas izbeidzas pie Būšnieku ezera. Taču arī tālāk brauciens patīkams – ceļš asfaltēts, automašīnu maz un saulīte silda.

Pirmā apdzīvotā vieta pēc nobrauktiem 25 km ir Rinda, kurā apskatām baznīcu, meklējam (bet neatrodam) slēpni/geocache. Nākamajā ciematā Ancē slēpņu meklēšanas pasākums ir jau krietni nopietnāks. Viģiks šeit ir sagatavojis multi-slēpni, kas ietver gadskaitļu meklēšanu un skursteņu skaitīšanu, lai noskaidrotu īstā slēpņa koordinātas. Šo uzdevumu veicam (galvenokārt Andis) godam.

Tālāk līdz Dundagai nejauks 15 km zemes ceļa posms. Iet grūti un mašīnas arī taisa putekļu mākoņus. Dundagā mums pirmā doma par peldēšanos, taču pieņemamu peldvietu neatrodam un tūristu info arī neko nevar ieteikt. Paēdam pusdienas un veicam atlikušos 25 km līdz nakšņošanas vietai. Apmetamies pie Puterezera, kas ir sekls un ar visai nepatīkamu gultni. Daži peldās, daži tikai skalojas. Vakaru pavadām pie egļu/kadiķu zaru ugunskura. Pirmās dienas veikums – 83 km.

Otrajā dienā uzņemam kursu uz Slīteres ciemu, lai uzkāptu slavenajā bākā un pavērotu apkārtni. Par šo bāku ir leģenda, ka šeit Slīteres kraujas malā agrāk esot audzis milzīgs ozols, kurš kalpojis kuģotājiem par orientieri. Kad zibens ozolu saspēris, tad cilvēki sākuši veidot mākslīgus orientierus šajā vietā 6km no jūras 100 m virs jūras līmeņa.

Tālāk lejup pa kalnu pie jūras uz Mazirbi. Šeit sauļojamies, daži peldās jūrā, ēdam saldējumu. Mazirbē tūristu daudz, vietējo maz, jūras veltes iegādāties neizdevās. No Mazirbes uz 6 km attālo Sīkragu ved marķēta velotaka pa bijušo mazbānīša stigu.

Pēc Sīkraga jau ieejam finiša taisnē atpakaļ uz Ventspili bez kādiem īpašiem apskates objektiem (vēl tik Andis un Austris paspēj nopeldēties Irbes upē). Atlicis braukt aptuveni 3.5h un tuvojas vakars. Laimīgā kārtā šeit labs jauns asfalts un labi ripo, lai gan vējš mums pūš pretim. Pēc kāda laiciņa jauno asfaltu nomaina vecāks un braukšana kļūst mazliet grūtāka. Ventspilī ieripojam ap astoņiem vakarā, pēc pieveiktiem 85 km.

Abās dienās kopā esam veikuši gandrīz 170 km. Braucienā piedalījās Ilze B., Andis, Austris, Ieva Krastiņa un Kalvis Krastiņš.

Foto no Ievas. 
Foto no Austra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *